Boutique Whitening to szybkie, wygodne i bezpieczne wybielanie zębów. Produkt wykorzystuje unikalną technikę rozprowadzania żelu z mini-zasobników wytłoczonych w specjalnych nakładkach do wybielania.
Boutique Whitening to system wybielania zębów oparty o strzykawkę, który pacjent zabiera ze sobą do domu. Używamy aktywnych składników żelu na bazie nadtlenku wodoru lub nadtlenku karbamidu, które wytwarzają wolne rodniki tlenowe. Wspomniane wolne rodniki utleniają podwójne wiązania węglowe, które są źródłem większości plam i zanieczyszczeń w zębie.

UWAGI

Należy uprzedzić pacjenta, że efekt końcowy może się różnić i może zależeć od poniższych czynników – barwiące napoje i posiłki, leki na tetracyklinę lub minocyklinę, tytoń, niezdrowe zęby, zmiany spowodowane wiekiem pacjenta, fluoroza, itd. Materiały uzupełniające uzębienie nie ulegną wybieleniu, na co należy zwrócić pacjentowi uwagę i zaleca się ich wymianę po zakończeniu leczenia. Pacjentom, którzy wymagają odbudowy estetycznej zaleca się odczekanie około 2 tygodni od zakończenia leczenia, w celu ustabilizowania się odcienia zębów.

SKŁADNIKI

6%HP (Nadtlenek wodoru):

Gliceryna, Woda, Nadtlenek wodoru, Carbomer, Trójetanoloamina, Ksylitol, Aromaty, Azotan potasu, EDTA disodowy

 

10%CP oraz 16%CP (Nadtlenek karbamidu):

Gliceryna, Nadtlenek karmabidu, Carbomer, Trójetanoloamina, Ksylitol, Aromaty, Azotan potasu, Woda, EDTA disodowy